Известие

Collapse
No announcement yet.

Дали да си купя ALFA 145 ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • Дали да си купя ALFA 145 ?

    Здравейте маняци!
    Гледам обяви за алфи 145 1999-2000г с екстри (климатик,ел. пакет и др) и са м/у 3500 и 4000 лв цените горе долу за тези дето хващат око.
    Та се чудя дали си заслучават, мисля да си взимам кола след 2-3 месеца и съм се спрял на алфа 145 за сега! Струва ми се най-добре за тези пари по-нова кола не може май да се намери, още повече с екстри ( може би само фиат браво нещо от сорта)!

    Ако някой знае инфо за колата да пише!
    Например дали дават често проблеми, какво се чупи най-често в алфа 145, дали вървят двигателите 1,4, 1,4/16V и 1,6 ( разлитните модефикации) дали харчат много?
    Колко струват ако се развалят основните части, например:

    -бензинова помпа
    -амортесиори
    -лагери
    -биалетки
    -накладки/спирачни дискове
    -съединител (важна и скъпа част във всеки автомобил, струва м/у 200 и 250 лв май за различните модели)
    -носачи

    Това се сещам в момента, ако някой се сеща още да допълни!
    А гордите собственици да пишат в темата мнения, впечетления и отзиви!!!

    Айде готина седмица на всички от мене!!!

  • #2
    И аз преди известно време така се чудих В крайна сметка взех , само че 146 и съм засега много доволен от избора си. За това какво се троши и т.н. е малко относително ... В смисъл някои по - вещ колега да ти обесни , ако се навие. Ако наистина попаднеш на 99-00 ще е само в плюс за теб Ето тук можеш да видиш малко цени на частите :
    http://axm-auto.com/index2.php?brand=3

    Айде успех и умната
    Хиляда триста петдесет и един кубически сантиметра сърце ...

    Comment


    • #3
      Здравей! Ще ти дам добронамерен съвет - ако в Алфа Ромео те привличат само ниската цена и екстрите, по-добре се откажи. Това е кола за хора с по-специално отношение и с уклон към спортното шофиране. Факт е, че имат многобройни дребни, но дразнещи недостатъци, които тровят спокойното ежедневие - некачествени пластмаси, дефекти в бравите и ключалките и т.н., които тровят спкойното ежедневие и стават причина за намразване на марката. Така че си помисли хубаво дали точно Алфа Ромео е твоята марка. Успех!
      Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
      AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
      Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

      Comment


      • #4
        Здравей. Ако търсиш отговор директно на въпроса "дали да си купя алфа", на дали ще намериш някой тук който да ти каже "недей" Относно ремонтите и цените можеш да погледнеш тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=1688. Като цяло колата е добра. Има сравнително здрава ходова част, возията е малко твърдичка, но подобаваща на доста директното управление, добра динамика дори и при по-малките двигатели и добър набор от екстри за парите си. Наскоро се обсъждаше в една тема, че е доста не маневрена кола, аз лично никога не съм имал проблеми с това, а и има доста добра хидравлика (в крайна сметка тя е тази, която компенсира големия радиус на завоя). Минусите са основно от към поддръжка. Не може да се каже, че са от най-евтините автомобили за поддръжка, но положението не е трагично. В крайна сметка каквото и да си вземеш ако е някоя пълна греда... Относно разхода...ми и той не е мъничък, но пък всичко е подплътено с много приятни изживявания докато я караш Аз например съм с 1,4 TS двигател и харчи 12/100 градско, извънградско е 7,5/100. Като цяло съм останал с впечатление, че това са разходите, които масово се срещат при тези коли. Има и доста по-големи, но това зависи от стила на шофиране. Ако това те притеснява виж дизеловите модели. При тях гледам, че положението е доста по-добро, но аз нямам пряко наблюдение и по-добре някой от колегите да каже. Ако аз сега си купувам кола бих се насочил към дизел 1,9 JTD (той обаче май е малко повечко от ценовия диапазон който си посочил) ако трябва да е бензин 1,6 TS. Това като за градска, ако мога така да се изкажа, кола. Иначе всичко от тези двигатели нагоре носи още по голям кеф . Като за финал бих ти казал, че ако колата те кефи на външен вид и е запазена, се уговаряш с продавача, да я водиш и на една диагностика (и за това има доста писано, виж къде е най-сигурно) преди да я вземеш да ти прегледат основните неща, а и реалните километри да ти кажат. Тъкмо по пътя ще я усетиш как се държи на пътя. Та, ако резултатите са добри и цената те устройва плащаш, скачаш зад волана и после ни пишеш, за да се похвалиш Успех!
        The greatest of all scientific hobbies!

        Comment


        • #5
          Ето какво съм написал в една друга тема за моите впечатления:
          Минуси:
          - Много шумно окачване.
          - Тракане и скърцане от интериора.
          - Сложен и скъп за поддръжка двигател(вкл.инжекционна система)
          - Много е ниска.

          Плюсове:
          - Красива и неостаряваща като дизайн.
          - Добра динамика и звук от двигателя.
          - Много добри спирачки.
          - Отлично поведение на пътя.
          - Много екстри за ниска цена.
          - Много добър интериор, като пространство, удобство и функционалност.
          - Евтини части по окачването.

          http://clubalfaromeo.com/forum/showt...809#post342809


          Ако не ти пука, че всеки ще се ебава, че караш италиански кошник, но в същото време тайно ще завижда и ако можеш да си позволив във всеки един момент да извадиш 300-400лв., ако излезе нещо за ремонт, то това е твоята кола. Не че ще я ремонтираш всеки месец, аз за 6 месеца съм ги дал само един път тия пари.
          Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
          Mazda 6 2.3 2005
          sigpic

          Comment


          • #6
            а пък аз ги карам по малко да има за повече - факт до сега не съм сменил нищо по колата ,защото се е налагало - всичко което съм направил по нея е защото аз съм искал
            alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

            Comment


            • #7
              Незнам вие какво мислите,но на мен Алфата ми е много по-удобна отколко Голф 3 например-говоря от личен опит.Освен това ако си малко "в час" можеш сам да си я правиш-аз поне така правя(избягвам "майсторите").

              Comment


              • #8
                Колега....има два вида хора. Такива, които си купуват колата според това дали харчи малко, дали е здрава. Тези хора тъсят икономически интереси във своя автомобил. Стават, отиват на работа, прибират се и това им струва малко...Удоволствието им тук идва от намалените разходи и без това в трудния живот.
                Има и втори вид хора. Това са тези, които си купуват неща, включителни и кола, заради самото удоволствие от марката. А именно Алфа Ромео. Доста харчи...скъпи са частите, доста трака....не мога да кажа че съм спестил с тази покупка...Тогава какво подяволите ме накара да си купя тази кола?!?!?!? Отговора намерих, след като си я прибрах от автокъщата в Пловдив по пътя до Сливен. Този отговор продължавам да намирам и всяка сутрин, в която ходя с нея на работа....Успех колега и дано си разбрал от кои хора си
                Last edited by trouble; d.m.y г., 22:24.
                Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
                Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

                Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

                Comment


                • #9
                  моита е малко по мошничка НО не съм изпитвал такова удоволствие от карането на никоя друга кола дори и без да я форсирам много . Супер хидравлика , супер спирачки пълна с екстри много красива !!! Шефа ми има Ауди А4 2008 2.0 ТДИ 8 скорости автоматик еми скучно ми е с него : не усешташ така ускорението хидравликата му НЕ Е по добра от моята спирачките НЕ СА по добри . няма го нервното ръмжене на ускоряващия двигател с аудито се придвижваш от т.А до т.Б скука и толкова ! А от АЛФАТА слизам ухилен до уши и много адреналин в кръвта
                  146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
                  145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

                  Comment


                  • #10
                    Първоначално публикувано от koolio Покажи съобщение
                    Здравей! Ще ти дам добронамерен съвет - ако в Алфа Ромео те привличат само ниската цена и екстрите, по-добре се откажи. Това е кола за хора с по-специално отношение и с уклон към спортното шофиране. Факт е, че имат многобройни дребни, но дразнещи недостатъци, които тровят спокойното ежедневие - некачествени пластмаси, дефекти в бравите и ключалките и т.н., които тровят спкойното ежедневие и стават причина за намразване на марката. Така че си помисли хубаво дали точно Алфа Ромео е твоята марка. Успех!
                    Тук си много прав за бравите и дръжките И аз имам проблеми с тях,тъкмо оправих едната и се развали другата.Много лошо са направени,но засега съм си доволен от колата и за момента не мисля да я сменям,а колкото до колегата който иска да си вземе 145-ами моят съвет е да Малък недостатък поне за мен за момента,е че задницата е малко повдигната,в смисъм като съм в колата като гледам назад малко по-трудно преценявам дали съм близо до кола или стълб или каквото и да е там (може би защото съм нов шофьор )
                    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer 103hp 1995г

                    Comment

                    Working...
                    X